[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Czy duże firmy wiedzą wiele o cyberprzestepczości? Jak wynika z badań co 3 firma jest celem ataku w sieci.

Świadomość zarówno dużych przedsiębiorstw jak i małych firm zwiększa się z roku na rok. Osoby w danej firmie coraz częściej muszą przechodzić wiele kursów oraz mieć wymaganą wiedzę na temat cyberprzestępczości. Obojętnie czy są to banki, centra medyczne czy prywatne adresy e-mail przedsiębiorców. Cyberprzestępczość może spotkać każdego użytkownika w sieci, niezależnie od statusu czy płci.

Kto jest celem oraz częstotliwość ataku.

Mimo, iż nasza świadomość cały czas rośnie, cyberprzestępczość również coraz bardziej się rozwija. Na przestrzeni lat odnotowano coraz więcej prób ataków, z których coraz więcej kończy się powodzeniem. Mają na to wpływ rozwój mediów i coraz nowsza technologia, która otacza nas wszędzie. W  kilka lat odnotowano przynajmniej jeden atak w miesiącu, który kończy się powodzeniem, a co czwarty z nas spotkał się z tym problemem więcej niż 4 razy. Wiąże się to z tym, że cyberprzestępczość przybiera różne formy. Ciągle się zmienia i ewoluuje. Ich celem mogą zostać nie tylko duże firmy, ale i małe przedsiębiorstwa. Osoby prywatne również mogą spotkać się z atakiem krakerów. Celem mogą być między innymi konta bankowe, serwisy społecznościowe czy adresy e-mail.

Czy jestem bezpieczny w sieci?

Bezpieczeństwo w sieci jest coraz mniejsze. Firmy dzielą się na te, które kiedyś padły ofiarą ataków lub na te, które mogą stać się ofiarami, lecz nie należy wpadać w panikę. Istnieje  wiele możliwości, które informują nas o tym, że komputer jest zawirusowany i dzieje się coś nie tak. Jeżeli chodzi o przedsiębiorstwa mechanizmy zabezpieczające miedzy innymi dane klientów, pieniądze czy informacje o firmie powinny być stale kontrolowane i ulepszane. Biorąc pod uwagę ciągłą poprawę i ulepszanie tych metod nie można poprzestawać tylko na zapisywaniu na oddzielnym dysku kopiach czy antywirusach. Do tego niezbędne jest odpowiednie wykształcenie kadr. W większości firm zajmuję się tym osoba z branży IT, która jest wybawieniem dla zajętych prowadzeniem biznesu. Dajcie znać w komentarzach czy kiedykolwiek spotkaliście się z cyberprzestępczością i jak się przed nią bronicie. Zapraszamy do odwiedzenia rankingu antywirusów.
Autor artykułu: AZ – oferujemy szybkie i skuteczne odzyskiwanie danych! Sprawdź naszą ofertę!

Przeczytaj również: Zobacz jak z łatwością zhakowali Ubera i przejęli dane firmy.

 

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Recommended Posts

1 Comment


Comments are closed for this article!