Podłączony, nie ładuje

„Podłączony, nie ładuje” to komunikat ze strony systemu Windows, który pojawia się w chwili braku kompatybilności laptopa z baterią lub uszkodzenia któregoś z podzespołów. Przed podjęciem decyzji co do zakupu nowej baterii, należy zweryfikować, w czym tkwi problem i czy model nowego zasilacza, który mamy na oku, będzie pasował do komputera. Co zrobić gdy laptop podłączony nie ładuje? Poniżej przedstawiamy kilka prostych trików, które raz na zawsze rozwiążą problem.

Komunikat „Podłączony, nie ładuje” – co to znaczy?

W przypadku, gdy Twój laptop został podłączony do gniazdka sieciowego, ale wskaźnik baterii nie wykazuje żadnej aktywności, prawdopodobnie wystąpił problem z zasilaczem, z samą baterią, gniazdem elektrycznym lub nawet komputerem.

Podłączona ładowarka do laptopa nie ładuje – jak rozwiązać problem?

Jeśli laptop nie widzi baterii, możesz wykorzystać kilka sprawdzonych sposobów, które rozwiążą problem lub wyjaśnią, w czym tkwi kłopot. Przedstawiamy 7 wskazówek, dzięki którym Twój przenośny komputer odzyska energię.

 1. Gniazdo elektryczne. Sprawdź, czy gniazdko sieciowe, z którego korzystasz, jest sprawne. W przypadku częstej eksploatacji może ono ulec zużyciu lub uszkodzeniu podczas wyjmowania wtyczki zasilacza. Zrób szybki test i podłącz laptopa do innego źródła. Jeżeli ikonka baterii lub dioda na obudowie pozostaną nieaktywne, problem leży gdzie indziej.
 2. Zresetuj laptopa. Zrób to z włożoną baterią, jak i bez niej. Taki zabieg może rozwiązać samoistnie kłopot z nie ładującą się baterią.
 3. Niezbędna naprawa zasilacza. Obejrzyj dokładnie zasilacz oraz znajdujący się przy nim kabel. Problem może tkwić w wadliwej konstrukcji lub uszkodzeniach powstałych np. na skutek uderzenia. W przypadku gdy widoczne są ślady zużycia (przetarcia, wyłamania), należy wymienić całą ładowarkę.
 4. Niski poziom energii w laptopie. Zdarza się, że w komputerze mogą pozostać resztki, zgromadzonej podczas wcześniejszego ładowania, energii. Wpływa to niekorzystnie na układ zasilania. Wyjmij baterię i odłącz kabel zasilający. Przyciśnij dwukrotnie POWER (za drugim razem przytrzymaj włącznik dłużej). Włóż ponownie baterię do laptopa i podłącz sprzęt do gniazdka. Uruchom komputer i sprawdź, czy rozpoczęło się ładowanie.
 5. Czyszczenie styków w laptopie. Zwróć uwagę, czy miejsce styku kabla zasilającego i laptopa jest czyste. W przypadku przenoszenia komputera w torbach lub plecakach niekiedy do gniazda zasilającego wchodzą drobinki materiału, lub kurz. Należy oczyścić otwór z zalegających pyłków.
 6. Reinstalacja sterowników ładowania baterii. Problem z oprogramowaniem może być kolejnym powodem, przez który komunikat „Podłączony, nie ładuje” pojawia się na ekranie Twojego laptopa. Aby przeinstalować sterowniki, wykonaj następującą czynność:

 • wejdź w Menadżer urządzeń,
 • wybierz Bateria,
 • kliknij prawym przyciskiem myszy w Bateria Microsoft o metodzie kontroli zgodnej z ACPI,
 • w rozwiniętym Menu wybierz Odinstaluj.

Po deinstalacji ikona baterii/ładowania zniknie z paska zadań. Włącz laptopa, nie podłączając go do gniazdka sieciowego – zostaw samą baterię. Sterowniki zostaną automatycznie zainstalowane. Jeżeli do tego nie dojdzie, możesz zrobić to samodzielnie, wybierając ikonkę umieszczoną w prawym dolnym rogu monitora (pasek zadań) i klikając w instalację sterowników, lub wybierając lupkę w lewym dolnym rogu i wpisując w nią hasło Sterowniki. Ukaże się okno z różnymi opcjami do wyboru.

 1. O ile jest to możliwe, włóż baterię do innego laptopa. To samo zrób z kablem zasilającym. Podłącz go do komputera. Jeżeli wszystkie metody zawiodły, skontaktuj się z profesjonalnym serwisem komputerowym.

Ile kosztuje wymiana baterii do laptopa? Cena

Na rynku jest kilka modeli baterii do wyboru. Różnią się one pojemnością, ogniwami i ceną. Poniżej prezentujemy kilka przykładowych modeli:

 • Bateria RDY – 4400 mAh, ogniwo pozwala na 500 ładowań, cena: około 65 zł.
 • Bateria Green Cell – 4400 mAh, ogniwo pozwala na cykl 500 ładowań, cena: około 95 zł.
 • Bateria Green Cell Pro – 5200 mAh, ogniwo pozwala na cykl 700 ładowań, cena: około 145 zł.
 • Bateria Green Cell Ultra – 6800 mAh, ogniwo pozwala na cykl 1000 ładowań, cena: około 215 zł.

Uszkodzona bateria w laptopie – podłączony, nie ładuje? Skorzystaj z usług serwisowych w AZ-serwis!

Powyższe metody zawiodły? W AZ-serwis sprawdzimy, dlaczego ładowarka nie ładuje laptopa i dopasujemy baterię do modelu komputera. Świadczymy kompleksowe usługi naprawcze. Skontaktuj się z nami już dziś i powierz sprzęt elektroniczny w odpowiednie ręce.

Recommended Posts